Vitajte, môžete sa zaregistrovaťalebo prihlásiť
0 Ks / 0,00 €
Prihlásenie
Zabudol som svoje heslo Registrácia / Nové konto
Newsletter
Prihláste sa k odberu noviniek a buďte informovaný ako prvý!
Odoslaním formuláru súhlasite so spracovaním osobných údajov
 FACEBOOK
Tradícia svadobných podväzkov
Podväzky sú výrobky, ktoré tvoria súčasť odevu: úzke pásy z textilu upevnené o nohy, slúžiace na udržanie pančuchy, a niekedy ponožky.  Zvyčajne majú len niekoľko centimetrov na šírku, sú zvyčajne vyrobené z kože, organzy, čipky, saténu alebo iného materiálu ozdobené mašličkou, prípadne inou ozdobou v podobe hrdličiek, srdiečka, perličiek a iné.

V 18. - 20. storočí, boli zviazané tesne pod kolená, kde noha bola najtenšia, aby zabránili zošuchnutiu pančuchy .

Podväzky boli populárne v roku 1930 a 40. rokoch. Boli pohodlným doplnkom pre dámy prepravovať malé cennosti, ktoré mali umiestnené v malej kabelke pod podväzkom.


Podvazokzdroj: Google

Tradícia svadobných podväzkov je jedným z najstarších svadobných tradícií, ktorá je stále v praxi. Existuje niekoľko teórií o tom, ako sa svadobné podväzky stali  populárne, a ako obstáli v skúške času.

Pred niekoľkými storočiami, ľudia verili tomu,  že vlastniť kus svadobných šiat, ktoré mala na sebe nevesta v jej svadobný deň prinesie vlastníkovi šťastie.

Tak nevesty začali nosiť svadobné podväzky, aby mohli šťastie hodiť do jedného hosťa.

V týchto dňoch, je to tradícia pre ženícha na odstránenie podväzku spod nevestiných šiat  a hodiť ho medzi všetkých potenciálnych slobodných mládencov a zaistiť  šťastie pre toho, kto ho chytí.

Pred stáročiami hádzala podväzok nevesta, ale niekedy ľudia na svadbe boli príliš opojení alkoholom a snažili sa vynútiť si odobratie podväzku od nevesty. Preto práve vtedy zasiahol ženích a odstránil svojej milej podväzok a potom ho hodil do davu.

Sťahovanie podväzku je aj teraz veľmi populárne na svadbách. Pokiaľ nevesta nemá problém odhaliť svoju nôžku pred ostatnými, tak veľmi rada prenechá túto úlohu svojmu drahému, ktorý musí podväzok stiahnuť z jej nôžky.

Niektoré nevesty väčšinou v západných krajinách majú dva podväzky, spája sa to napríklad s dlhodobou rodinnou tradíciou, kedy si každá nevesta svoj podväzok ponechá na pamiatku. Niektoré rodiny majú dokonca svoje podväzky ktoré si posúvajú z pokolenia na pokolenie ako rodinný šperk, rodinnú vzácnosť a tradíciu.

Podvazokzdroj: Google

Ak sa nevesta rozhodne pre dva podväzky tak ten čo si chce ponechať si dá vyššie,  a ten býva väčšinou tenší ako ten ktorý si dá nižšie a ten jej potom bude sťahovať jej milý a hodí ho do davu slobodných mládencov.

Pre niektoré nevesty je svadobný podväzok samozrejmosťou pre niektoré je to zbytočnosť. No svadobný podväzok je však aj jedna z alternatív ak náhodou nemáte nič modré, čo by neveste nemalo chýbať, tak práve podväzok je dobrým príkladom niečoho modrého.

Dnes je na trhu široká ponuka svadobných podväzkov od tých jednoduchších až po náročnejšie. Populárne sú svadobné podväzky s iniciálami krstných mien nevesty a ženícha prípadne ich celé krstné mená, ktoré nájdete aj v našej ponuke.
PodvazokPodvazokAk ešte stále váhate či podväzok mať alebo nemať je len na Vás, ale podľa nás je to krásny doplnok, ktorý by nemal chýbať žiadnej neveste.

Či už bude darovaný, požičaný alebo si ho kúpite,  v deň D bude Vašim šťastíčkom, ktoré bude stáť pri Vás.

Team Special Moments.sk
Cena od 0
do 0
Kontaktujte nás
Special Moments s.r.o.
Čajkovského 43, P.O.Box 20
917 08 Trnava, Slovensko
+421(0)944 142 335
objednavka@specialmoments.sk,specialforfans@gmail.com
tanyamimisk, 09:00 - 18:00
Skupina menu pätička
©2024 www.www.specialmoments.sk, všetky práva vyhradené
web dizajn a programovanie webdizajn.glirp.sk